FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2022

Apple стає першою фірмою, що досягла ринкової вартості в 3 трлн доларів

Американський технологічний гігант Apple став першою компанією, оцінка якої на фондовому ринку склала 3 трильйони доларів.

Ціна акцій компанії зросла приблизно на 5800% з того часу, як співзасновник та колишній генеральний директор Стів Джобс представив перший iPhone у 2007 році.

Проте його вартість трохи знизилася порівняно з цією оцінкою, і за підсумками торгової сесії понеділка в Нью-Йорку вона становила 2,99 трлн доларів.

Apple стала одним із найбільших переможців пандемії, оскільки через коронавірус витрати на гаджети різко зросли.

«Отримання 3 трильйонів доларів – ще один історичний момент для Apple, оскільки компанія продовжує доводити, що люди, які сумніваються помиляються», – сказав Ден Айвз, аналітик з Wedbush.

Потрібно було трохи більше 16 місяців, щоб оцінка Apple на фондовому ринку зросла з 2 трлн до 3 трлн доларів, оскільки найбільші світові технологічні компанії побачили різке зростання попиту, оскільки люди стали більше покладатися на смартфони, планшети та ноутбуки під час локдауну.

Apple стала першою компанією, оцінка якої на фондовому ринку в серпні 2018 року склала $1 трлн.

На iPhone зазвичай припадає близько половини продажів компанії, при цьому вона також відома своїми планшетами iPad та комп’ютерами Mac.

Все більш важливими складовими бізнесу стають програмне забезпечення, що продається через магазин Apple Store, простір для зберігання даних через iCloud та такі послуги, як платформи для підписки на музику, телебачення та фітнес.

«Стрижнем переоцінки Apple залишається бізнес у сфері послуг, вартість якого, на нашу думку, становить 1,5 трильйона доларів», – сказав Айвз.

У серпні генеральний директор Apple Тім Кук отримав понад п’ять мільйонів акцій компанії, наголосивши на десятирічному стажі роботи.

Компанія, зареєстрована в Комісію з цінних паперів та бірж США, показала, що він продав більшу частину акцій більш ніж за 750 мільйонів доларів.

Це було частиною угоди, яку він уклав, коли замінив співзасновника Стіва Джобса.

Премія залежала від того, наскільки добре акції Apple показали себе, порівняно з акціями інших компаній, в індексі акцій S&P 500.

Компанія Apple з Купертіно, штат Каліфорнія, була заснована в 1976 році Стівом Джобсом та його діловими партнерами Стівом Возняком та Рональдом Уейном.

Компанія дебютувала на фондовому ринку 1980 року з ринковою вартістю 1,8 мільярда доларів.

У листопаді оригінальний комп’ютер Apple, створений Возняком та Джобсом, був проданий на аукціоні в США за 400 000 доларів.