FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

01
Липень
2021

Apple перерахувала продукти, які становлять небезпеку для кардіостимуляторів

Apple перерахувала продукти, які, за її словами, слід тримати на «безпечній відстані» від медичних пристроїв, таких як кардіостимулятори та імплантовані дефібрилятори.

У список увійшли моделі iPhone 12, Apple Watch і MacBook Pro.

Багато побутових електронних пристроїв містять компоненти, такі як магніти, які можуть заважати роботі медичних пристроїв.

BBC запросила коментар у Apple, яка пропагує здоров’я серця як особливість своїх продуктів.

Деякі годинник Apple Watch можуть виконувати тест електрокардіограми, який реєструє час і силу електричних сигналів, що викликають серцебиття.

Але поточне повідомлення попереджає про ризики, пов’язані з компонентами деяких продуктів.

«За певних умов магніти і електромагнітні поля можуть заважати роботі медичних пристроїв», – написала Apple.

Наприклад, в ньому наголошується, що «імплантовані кардіостимулятори і дефібрилятори можуть містити датчики, які реагують на магніти і радіо при тісному контакті».

Імплантовані дефібрилятори посилають електричні імпульси для регулювання ненормального серцевого ритму.

Фірма заявила, що перераховані продукти слід тримати на відстані більше 15 см (6 дюймів) від медичного пристрою, що вдвічі більше, якщо вони заряджаються по бездротовій мережі.

Ряд інших виробників, наприклад Samsung і Huawei, випустили аналогічні інструкції для деяких своїх продуктів.

Новий список був опублікований на сторінці підтримки, де раніше в цьому місяці говорилося, що моделі iPhone 12 «не становитимуть більший ризик магнітних перешкод для медичних пристроїв», ніж інші iPhone.

Але веб-сайт MacRumours, який першим звернув увагу на цей список, виділив дослідження, які передбачають, що iPhone 12 може заважати імплантованим пристроям.

Дослідження, опубліковане в Журналі Американської кардіологічної асоціації, показало, що «технологія Apple iPhone 12 Pro Max MagSafe може викликати магнітні перешкоди» і, отже, потенційно може «перешкоджати рятувальній терапії».

Хоча дослідники визнали невеликий масштаб дослідження, провідний дослідник доктор Майкл Ву написав в прес-релізі, що вони були здивовані силою магнітів в iPhone 12:

«Загалом, магніт може змінити синхронізацію кардіостимулятора або деактивувати життєво важливі функції дефібрилятора, і це дослідження показує, що всім необхідно знати, що електронні пристрої з магнітами можуть заважати роботі імплантованих в серце електронних пристроїв».

Марі Мо, консультант по комп’ютерній безпеці компанії Mnemonic, у якій є кардіостимулятор і вивчає їх технології, сказала, що її це не турбує.

«Ці пристрої Apple, як правило, не випромінюють сильних магнітних полів, на відміну від важкої техніки, великих концертних колонок або зварювального обладнання, до якого будь-хто, у кого є кардіостимулятор, повинен боятися наближатися», – сказала вона.

Пані  Мо додала, що магніти тієї сили, яка є в iPhone 12, можуть змусити кардіостимулятор переключитися тільки в «свого роду безпечний режим, в якому кардіостимуляція постійна», але він повернеться назад, як тільки пристрій буде видалено.

Джо Уітмор, старша кардіологічна медсестра в British Heart Foundation, повторила думку, що пацієнтам не слід турбуватися, якщо вони тримають пристрій на безпечній відстані. Вона сказала: «Абсолютно нормально використовувати смартфон, коли у вас є кардіостимулятор, і вони призначені для повернення до нормальних налаштувань після видалення магніту».

Вона додала, що стурбованим пацієнтам слід ознайомитися з інструкціями до пристрою або поговорити з виробником. Вони також можуть зв’язатися зі своїм лікарем або в клініці кардіостимуляції.