FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Apple може скоротити виробництво iPhone 13 на 10 млн одиниць до кінця 2021 року – джерела

Купертіно. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – Американська Apple Inc., ймовірно, скоротить прогноз випуску смартфонів iPhone 13 у 2021 році на 10 млн одиниць через тривалий дефіцит напівпровідникових компонентів, пише агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Компанія раніше планувала виробити 90 млн нових моделей iPhone за останні три місяці цього року. Але нині Apple повідомляє своїм виробничим партнерам, що ця цифра буде набагато меншою, оскільки постачальники мікросхем Broadcom Inc. і Texas Instruments Inc. зіткнулися з проблемами в постачанні компонентів у необхідній кількості, зазначили джерела. Texas Instruments постачає компанії компоненти для дисплея, а Broadcom є давнім постачальником бездротових частин.

Остання не має великих заводів, що випускають необхідну продукцію. Компанія багато в чому покладається на контрактне постачання напівпровідників від таких виробників, як Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC). Texas Instruments виробляє якусь кількість продукції самостійно, але також укладає контракти на постачання з більшими виробниками. Водночас Apple сама є клієнтом TSMC. Виробник постачає компанії компоненти для процесорів, але ці постачання поки що не зривалися, пише Bloomberg.

Дефіцит напівпровідників уже негативно позначився на постачанні продукції Apple. Продаж нових моделей смартфонів iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max стартував у вересні, але час їх доставки з сайту компанії займає близько місяця. Крім того, деякі нові девайси наразі взагалі недоступні для клієнтів у кількох магазинах компанії.

Проблеми Apple свідчать про те, що навіть світові технологічні гіганти не застраховані від глобального дефіциту. Раніше компанія попереджала, що вона може зіткнутися з обмеженнями в доставці iPhone та iPad у кварталі, який закінчується у вересні.

Експерти зазначають, що ситуація з постачанням напівпровідників погіршується. За даними Susquehanna Financial Group, час постачання цієї продукції збільшився за підсумками дев’ятого місяця поспіль і становить у середньому 21,7 тижня.

Уряд США лише почав замислюватися над вирішенням цієї проблеми. Цього тижня міністр торгівлі країни Джина Раймондо у Twitter повідомила про розроблюваний план збільшення внутрішнього виробництва напівпровідників на суму $52 млрд.

Котирування акцій Apple знижуються на 0,7% під час попередніх торгів на біржі Nasdaq у середу.