FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Січень
2022

Апеляційний суд переніс на 11 лютого розгляд скарг на запобіжний захід Порошенку

(розширена)

Київ. 28 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київський апеляційний суд переніс на 11 лютого розгляд апеляції на запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань п’ятому президенту, лідеру “Європейської солідарності” Петру Порошенку, до суду не надійшли матеріали справи.

“Скеровано запит до Печерського районного суду про те, щоб направили до апеляційного суду матеріали кримінального провадження. Станом на сьогодні матеріали кримінального провадження з Печерського районного суду до Київського апеляційного суду не надійшли з причин, які не залежать від колегії суддів”, – сказав головуючий суддя колегії апеляційного суду.

З огляду на це колегія суддів заявила про неможливість проведення апеляційного розгляду на засіданні у п’ятницю.

“Колегія суддів знімає цю справу з апеляційного розгляду та визначає нову дату та час судового засідання – 11 лютого 2022 року об 11:00”, – додав він.

На момент оголошення про перенесення засідання учасники процесу були відсутні у залі засідання.

За словами головуючого судді, сторони мають можливість ознайомитися з апеляційними скаргами, матеріалами судового провадження, доповнити апеляційні скарги, також сторони можуть подати протести на скарги.

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Раніше в рамках цього самого кримінального провадження про підозру було повідомлено народному депутату фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктору Медведчуку та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину.

Печерський райсуд Києва 19 січня обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань з обмеженням виїзду за кордон. Отже, клопотання прокуратури, в якому вона просила про арешт Порошенка з альтернативою застави 1 млрд грн, суд не задовольнив.

Порошенко заявив про обмеження його політичної діяльності у зв’язку з рішенням суду. Він та його захисники заявили, що подадуть апеляцію на це рішення суду. Офіс генпрокурора, у свою чергу, також повідомив про намір оскаржити ухвалу суду.

ДБР очікує Порошенка на допит 31 січня 2022 року на 11:00.