FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Антикорупційний комітет рекомендує ВР зобов'язати чиновників, членів правління та наглядової ради ПФУ, Фонду соцстрахування на випадок безробіття та Фонду загальнообов'язкового держсоцстрахування подавати декларації

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект №5881-1 про внесення посадових осіб Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування на випадок безробіття та Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування, а також членів правління та наглядових рад цих структур до переліку осіб, які зобов’язуються подавати податкові декларації.

Відповідне рішення підтримали 13 присутніх членів профільного комітету на його засіданні у вівторок.

Як пояснила керівник комітету і співавтор законопроекту Анастасія Радіна (фракція "Слуга народу"), на чиновників, членів правління та наглядові ради цих фондів поширюватимуться антикорупційні обмеження з певними винятками щодо корпоративних прав. У зв’язку з цим документ передбачає внесення змін до статі 3, 24 та 36 закону "Про запобігання корупції".

"Усі три фонди використовують кошти державного бюджету України, є досить суттєві дотації з держбюджету на їхню детальність. Наприклад, лише для Пенсійного фонду на покриття дефіциту бюджетів минулого року було виділено 34 млрд грн, цього року заплановано 21 млрд грн. Що стосується Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, йдеться про 7 млрд грн у 2020 році, і Фонд соціального страхування – понад 2 млрд грн у 2020 році. Це значні бюджетні кошти", – зазначила Радіна.

Вона також звернула увагу на те, що, відповідно до закону "Про запобігання корупції", ці фонди мають вважатися органами державної влади, оскільки всі вони виконують управлінські функції від імені держави.

Як повідомлялося, група авторів на чолі в керівником фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією 21 вересня зареєструвала у ВР законопроект №5881-1 про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо поширення дії закону на членів правління Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Пенсійного фонду, наглядової ради Пенсійного фонду та відповідних посадових осіб.