Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Анкара вимагає від Стокгольма виконання ухвалених обіцянок для зняття турецького вето на вступ Швеції до НАТО
Київ. 13 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Швеції необхідно виконати її обіцянки щодо боротьби з тероризмом, якщо у Стокгольмі бажають, щоб Туреччина зняла вето на вступ цієї країни до НАТО.
"Присутність і діяльність терористів там тривають. Швеція обіцяла заборонити це. Реальність очевидна: терористична організація й ті, хто її підтримують, мають намір зашкодити вступу Швеції до НАТО", – заявив у п’ятницю глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.
Реакція міністра викликана діями, які в Анкарі визнали провокацією прихильників Курдської робочої партії (КРП) у Стокгольмі. За даними "Анадолу", прихильники забороненої в Туреччині КРП здійснили провокації проти Туреччини та президента Реджепа Ердогана.
"Провокації посібників КРП у Швеції – це прояви ненависті та ксенофобії. Швеція зобов’язана боротися з подібними злочинами. Цього разу провокація мала місце в самому центрі столиці біля будівлі міського муніципалітету на очах у громадськості", – сказав турецький міністр, не вдаючись у подробиці.
"Влада Швеції несе пряму відповідальність за те, що сталося, і вона не зможе обмежитися одним лише осудом", – наводить "Анадолу" слова Чавушоглу.
Країни-члени НАТО підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці держави приєднаються до НАТО, коли всі держави-члени ратифікують протоколи про вступ.
На сьогодні із 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували Туреччина й Угорщина. При цьому Угорщина заявила про намір ратифікувати протоколи в лютому.
Туреччина заблокувала процес вступу, зажадавши від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, які обвинувачуються в тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.