FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Серпень
2021

Аналітик Bloomberg назвав ім’я творця біткоіну

Головний аналітик Bloomberg Ерік Балчунас (Eric Balchunas) поділився своєю думкою з приводу того, хто є творцем найпопулярнішої криптовалюти світу. Він вважає, що за псевдонімом Сатоси Накамото (Satoshi Nakamoto) переховувався програміст Хел Фінні (Hal Finney).
У співтоваристві, пов’язаному з криптовалютою, Фінні відомий, як один з перших прихильників біткоіну. Він брав участь в розробці криптовалюти і провів першу біткоін-транзакцію із загадковим Сатоси Накамото в січні 2009 року. Фінні помер в 2014 році у віці 58 років. Причиною смерті талановитого програміста став бічний аміотрофічний склероз.
Ерік Балчунас прийшов до висновку про те, що саме Фінні є творцем біткоіну, після того, як ознайомився з публікацією програміста на одному з форумів в 1993 році. У ній Фінні міркував про ідею створення кріптовалютних торгових карт, принцип роботи яких схожий з невзаємозамінними токенами (NFT).
Варто відзначити, що стан творця біткоіну Сатоси Накамото, який за різними оцінками володіє від 750 тис. до 1,1 млн біткоінів, в квітні цього року оцінювався в $ 61 млрд. Минулого тижня сумарна капіталізація криптовалютного ринку перевищила $2 трлн, чому сприяло стійке зростання біткоінів і деяких інших криптовалют. На той момент біткоін варіювався на рівні $48 100, але з тих пір його ціна дещо знизилася.