FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Січень
2023

АМКР у 2022 році скоротив випуск прокату на 77% через війну, у 2023 році має намір наростити відвантаження – СЕО

Київ. 19 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг (АМКР, Дніпропетровська обл.) у 2022 році скоротив випуск прокату на 77% порівняно з попереднім роком – до 1,1 тис. тонн.

Згідно з пресрелізом, виплавку сталі 2022 року АМКР знизив на 76,3% – до 1,2 млн тонн, чавуну – на 71%, до 1,6 млн тонн.

Виробництво коксу скоротилося на 62,7% – до 1 млн тонн, видобуток залізняку – на 56%, до 11,6 млн тонн, концентрату – на 57,2%, до 4,2 млн тонн.

Як зазначається, АМКР минулого року зіткнувся із найжорсткішими викликами за всю історію незалежної України. Обсяги виробництва сталеливарної промисловості країни скоротилися на 70%. Через повномасштабну війну та зниження експортних можливостей та обмеження в енергопостачанні виробничі потужності комбінату минулого року були завантажені не більше ніж на 20-25%.

"Рівень виробництва в АМКР впав уп’ятеро, проте вдалося зберегти ключове – колектив із 26 тис. співробітників та підприємство в цілому. Ціною великих зусиль ми не дали зіпсувати наше обладнання через непередбачені ворожі атаки та значні обмеження у постачаннях електроенергії. Підприємство встояло. завдяки відповідальній роботі та хоробрості наших людей, а також фінансовій підтримці материнської компанії", – зазначив генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо, якого цитує пресслужба.

За його словами, підприємство продовжує сплачувати податки, зарплати, стабільно відвантажує продукцію, створивши нові логістичні маршрути з нуля.

"Також не відклали екологічні зобов’язання: минулого року розпочали процес виведення з експлуатації найстаріших коксових батарей №№ 1, 2. Їхня зупинка призведе до зменшення викидів від коксохімічного виробництва на 37%. Продовжуємо інвестиції у ключовий для виробництва проєкт – будівництво нового хвостосховища "Третя Карта", – наголосив топменеджер.

Він додав, що у 2023 році енергопостачання буде ключовим фактором для стабілізації та поступового відновлення виробництва.

"Проте ми плануємо утримати частку на внутрішньому ринку, підвищити відвантаження в країни Європейського Союзу. Сподіваємося, що 2023 рік буде роком виходу з кризи для гірничо-металургійної галузі", – резюмував гендиректор.

Як повідомлялося, АМКР у 2021 році збільшив випуск загального прокату на 2,4% порівняно з попереднім роком – до 4,6 млн тонн, сталі на 5,2% – до 4,92 млн тонн, чавуну – на 7,9%, до 5,34 тис. тонн, агломерату на 7,3% – до 9,7 млн тонн, коксу – на 9,2%, до 2,9 млн тонн.

ArcelorMittal Кривий Ріг – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури та катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" та низкою малих компаній, зокрема, ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Джерело: https://corporate.arcelormittal.com/