FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Американський сенатор зажадала від керівництва Facebook зберегти документи, пов'язані зі звинуваченнями на адресу компанії

Вашингтон. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – Голова Комітету Сенату США з торгівлі Марія Кантуелл закликала виконавчого директора Facebook Марка Цукерберга зберегти всі документи, пов’язані з викривальними свідченнями колишньої співробітниці компанії Френсіс Хаген.

"Свідчення… викликають серйозні побоювання з приводу того, чи ввів Facebook в оману громадськість, федеральні регулювальні органи і наш комітет", – написала вона.

Законодавець попередила, що її комітет продовжить "нагляд і роботу з розробки законодавства, спрямованого на захист конфіденційності споживачів, підвищення безпеки даних і посилення федерального правозастосування для усунення цифрової шкоди".

Минулого тижня Комітет з торгівлі вже піддав Facebook різкій критиці, звинувативши Цукерберга в тому, що він прагне до більш високого прибутку, ігноруючи безпеку користувачів, і зажадав від регулюючих органів розслідувати звинувачення інформатора в тому, що компанія завдає шкоди психічному здоров’ю дітей.

Колишній менеджер з продуктів Хаген в інтерв’ю телеканалу CBS повідомила, що керівництво компанії неодноразово працювало за принципом "зростання важливіше за безпеку". Перед відходом з Facebook їй вдалося скопіювати низку службових записок і документів, які потім вона анонімно передала в правоохоронні органи, пізніше їх опублікувало видання Wall Street Journal.

На слуханнях в Сенаті США Хаген заявила, що Facebook занадто покладається на штучний інтелект для боротьби з ненависницькими висловлюваннями, дезінформацією і неналежної рекламою для неповнолітніх. Вона також висловила думку, що продукти Facebook шкідливі для дітей, а компанія ставить прибуток вище безпеки користувачів.

Глава Facebook Марк Цукерберг відкинув звинувачення колишнього менеджера.

"Ми глибоко стурбовані такими питаннями, як безпека, благополуччя і психічне здоров’я", – йшлося в заяві Цукерберга, опублікованій у Facebook.

За його словами, претензії Хаген безпідставні.