FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Травень
2021

Американо-українська Firefly Aerospace уклала контракт зі SpaceX по доставці посадкового модуля на Місяць в 2023 році

Американо-українська компанія Firefly Aerospace з офісом в Техасі, що створює економічні ракети-носії та інші космічні апарати, сьогодні оголосила про укладення контракту зі SpaceX на запуск свого посадкового модуля Blue Ghost на Місяць в 2023 році. Примітно, що компанією володіє український підприємець Максим Поляков, а центр досліджень і розробок Firefly Aerospace розташовується в українському місті Дніпро.

Blue Ghost нестимуть на борту 10 корисних навантажень (різних пристроїв і апаратів для досліджень) для місії NASA на замовлення 19D Comercial Lunar Payload Services, на додаток до комерційних вантажів. Посадковий модуль буде запущений на ракеті-носії SpaceX Falcon 9. Повідомляється, що BlueGhost буде нести на борту більше 150 кг корисного навантаження, яке буде використовуватися в місячних дослідженнях в рамках програми Artemis. Нагадаємо, що метою програми Artemis є висадка людини на Місяць і повномасштабні дослідження.

Blue Ghost приземлиться в Море Криз і буде вести дослідження під час польоту, на місячній орбіті і на поверхні супутника протягом повного місячного дня, тривалість якого становить близько двох земних тижнів.