Недавні записи
- Фонд Президента України вручив премії переможцям міжнародних учнівських олімпіад 04.10.2024
- Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни – Empire English School 04.10.2024
- Ветеран Даниїл Гончаренко отримав ваучер на навчання щоб у майбутньому допомоги побратимам у реабілітації 02.10.2024
- 14 жовтня в Одесі відбудеться осінній ресторанний форум ProRestoʼ24. 02.10.2024
- «Н-Транс» за січень-червень розширив клієнтську базу на 20% – директор компанії Денис Фоменко 28.09.2024
Американці опинилися за крок від створення штучного Сонця
Вчені з Національного комплексу лазерних термоядерних реакцій США (National Ignition Facility, NIF) при Ліверморській національній лабораторії імені Лоуренса повідомили про рекордну потужність виходу енергії в процесі термоядерної реакції. Новий підпал справив в 25 разів більше енергії, ніж під час попереднього експерименту. Це виводить дослідників на поріг, наступний крок з якого обіцяє запалити на Землі штучне сонце.
Комплекс NIF займає площу трьох футбольних полів. На його території розміщені 192 потужних лазера, сфокусованих в одну точку в центрі робочої камери. Пігулка палива з ізотопів водню дейтерію і тритію діаметром кілька міліметрів поміщається в фокус і підпалюється. При температурі понад 3 млн °C паливо перетворюється в хмару плазми, а ударна хвиля стискає його в точку діаметром з людську волосину. У цей момент починається злиття атомів водню з синтезом атомів гелію і вивільняється колосальний обсяг енергії.
За попередніми оцінками, а досвід ще чекає рецензування в науковому світі, в ході реакції виділилося 1,3 мегаджоуля енергії. Це приблизно 70% від витраченої на підпал палива енергії. Це той поріг, впевнені вчені, наступний крок за який приведе до самопідтримуваної термоядерної реакції. До отриманого результату дослідники з NIF йшли близько десяти років і шлях виявився у вірному напрямку.