FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

Активний епідпроцес за COVID-19 триває в Сумській, Миколаївській, Дніпропетровській і Чернігівській областях – головний санлікар

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Активний епідемічний процес за COVID-19 триває в Сумській, Миколаївській, Дніпропетровській і Чернігівській областях, повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"На сьогодні в нас найбільші показники за позитивністю тестування в Сумській, Миколаївській, Дніпропетровській і Чернігівській областях. Це фактично ті області, де досить активно триває епідемічний процес", – сказав він в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Кузін пояснив, що якщо показники за позитивністю тестування понад 20%, то в регіоні з’являються підстави для впровадження "червоної" зони.

"Ми бачимо певний зв’язок між позитивністю тестів і рівнем госпіталізації: спочатку зростає позитивність, тобто інфекція починає активно циркулювати, а після цього через кілька тижнів зростає госпіталізація", – сказав він.

Головний санітарний лікар також наголосив, що для усунення можливостей маніпуляцій із цим показником МОЗ використовує ще показник з охоплення тестування – середню кількість тестів, яку має виконувати лабораторія або область на рівні всіх своїх ОТГ.

"Ці характеристики зіставляються, щоб не було махінацій зі штучним заниженням або завищенням. Якщо інфекція циркулює, показник однозначно перевищить 20%, ліжка будуть завантажені", – пояснив Кузін.

Повний текст інтерв’ю Ігоря Кузіна читайте на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua