FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Травень
2021

5 порад щодо збільшення конверсії на сайті для новачків

Припустимо, ви створюєте (або вже створили) сайт для генерації лідів. Його мета – залучити якомога більше потенційних клієнтів і конвертувати їх в реальних. Ви замовляєте рекламу, займаєтеся пошуковим просуванням, але заявки і продажі не ростуть. Чому? Відповідей може бути безліч – від незручного сайту до некомпетентних менеджерів, які зводять всі ваші зусилля нанівець. У цій статті всі аспекти не охопимо, але розглянемо 5 простих порад, які можуть допомогти збільшити кількість лідів.

Чому це так важливо? Кожен лід – це потенційний клієнт, що дорівнює вашому прибутку. Особливо критично не упускати жодної заявки в сфері В2В, де угода може коштувати тисячі і мільйони.

Отже, є прості в реалізації речі, здатні в рази підвищити конверсію, але про які іноді забувають, зокрема новачки.

Номер телефону

Так, у вас на сайті може бути зрозуміла форма замовлення, кнопка «Купити в один клік» і максимально проста корзина. Але номер телефону все одно потрібен. Навіщо? По-перше, не завжди людина може сама прийняти рішення про покупку, іноді їй потрібні консультації, вона хоче задати питання про товар і отримати відповідь тут і зараз – електронна пошта для цього не підійде. Особливо актуально, якщо у вас дорогі товари або послуги – в таких випадках людям потрібно більше часу на прийняття рішення про покупку, і чималу роль може зіграти саме консультація менеджера.

Тому номер телефону повинен бути добре помітний на сайті. Розміщення його тільки на сторінці з контактами – погане рішення. Різні дослідження показали: більше уваги користувач звертає на правий верхній кут екрану – ось воно, ідеальне місце для вказівки телефону.

Якщо вважаєте за потрібне, продублюйте туди всі основні канали зв’язку – електронну адресу, кнопки месенджерів та ін.

На якій сторінці повинен бути телефон? На всіх, не тільки на головній. Закріпіть його в шапці сайту, щоб користувач не шукав номер, коли вирішить зателефонувати вам.

Порада: якщо дзвонити вам можуть за кількома приводами, наприклад, для консультацій або технічної підтримки, зробіть окремі номери, розмістіть їх на сайті і підпишіть. Так буде зручніше і для клієнтів, і для співробітників.

Чат

Навіщо на сайті чат, якщо є номер телефону? Логічне запитання, ось тільки функція чату підвищує відсоток конверсій на кілька десятків відсотків. Чому? Багатьом людям простіше спілкуватися в текстовому форматі, і це факт.

Не вірите? Проведіть міні-дослідження самі. Спочатку проаналізуйте, як і з ким ви спілкуєтеся протягом дня. Потім опитаєте знайомих. Можете навіть запитати, як вони звернулися б до консультанта інтернет-магазину – по телефону або в чаті? Спілкування поступово переходить повністю в онлайн, а тому необхідно підлаштовуватися.

Одне з можливих заперечень: а де взяти ресурси для обробки онлайн-звернень? Насправді тримати окремого співробітника не потрібно. Можна скористатися чат-ботом, реалізувати кілька варіантів питань, а вже після вибору користувачем конкретного переадресовувати повідомлення живій людині.

УТП і картинки

Так, іноді зображення коштують тисячі слів, але в основному картинка – це просто картинка, і вона нічого не означає. Особливо якщо взята просто з інтернету. Звичайно, всім хочеться «гарненький сайт», але перш за все важлива функціональність. Це причина, з якої «негарні» сайти можуть конвертувати краще, ніж ідеальні з точки зору власників.

Отже, про що мова? УТП – унікальна торгова пропозиція, яка і виділяє вас серед конкурентів. Вона повинна бути помітною потенційним клієнтам відразу, тому винесіть її на перший екран, особливо на головній сторінці.

Слайдери

Слайдер – це елемент дизайну, блок, розташований зазвичай в шапці сайту і складається з 3-5 картинок, які по черзі змінюють одна одну. Блок також містить засоби навігації та маркери із загальним числом слайдів.

Багато власників сайтів люблять слайдери, так як в них стільки можна розповісти про компанію! Але насправді їх краще уникати: зайві «рухи» на сторінці тільки відволікають потенційного клієнта, особливо якщо мова про сайти лідогенераціі.

На слайдері у нас «крутяться» статті, а не інформація про компанію.

Форма захоплення

Або лід-форма. Це невеликий блок, де користувач може залишити заявку або свої контакти для зворотного зв’язку. Як думаєте, де її краще розмістити?

Правильна відповідь – на кожній сторінці. Можливо, вам доведеться сперечатися з дизайнерами, проте форма захоплення на кожній сторінці здатна підвищити конверсію. Чому? Уявіть, ви ходите по сайту послуг, гортає сторінку за сторінкою, читаєте текст і нарешті готові зробити замовлення. Але де залишити заявку, якщо немає форми? Здається, ви бачили щось схоже на головній сторінці, вам доводиться знову туди повертатися, шукати та ін. Це незручно, особливо з мобільного пристрою. Так навіщо створювати складності і робити цілий квест для потенційних клієнтів? Нехай форма захоплення буде на кожній сторінці!

Звичайно, впровадження п’яти пунктів не гарантує моментального зльоту конверсії. Це – найпростіші й очевидні способи її підвищити, на які часто закривають очі. В цілому прагнете спростити для користувача шлях замовлення, забезпечуйте всілякі способи зв’язку і не ускладнюйте сприйняття сайту. Чим простіше потенційному клієнту буде зробити цільову дію, тим вище ймовірність того, що він її все-таки зробить.