FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Грудень
2020

15 грудня Верховна рада України проголосувала за бюджет на 2021 рік

15 грудня Верховна рада України проголосувала за бюджет на 2021 рік, трохи не дотягнувши до новорічної ночі.

«За» державний бюджет проголосували 289 депутатів – 225 «слуг», 21 представник групи «За майбутнє», 20 з групи «Довіра», а також 11 позафракційних. Фракція «Батьківщина», як і в першому читанні дала 12 (з 24) голосів. Фракції «ЄС», «Голоси» і ОТЗЖ не голосували.

Як ми бачимо, «Слуга Народу» вже не може самостійно приймати рішення і по сему доводиться йти на домовленості не тільки під час голосування зі «своїми», а й інші «страхувальні» проекти підключати. Питання тільки в ціні, і що потрібно буде віддати взамін.

Так враховуючи дефіцит бюджету – 5,5% депутати залишили в ньому одну з корупційних статей на соц-економ розвиток – 6 мільярдів гривень. Кожен з нас розуміє, що ця стаття завжди була призначена на «підкуп» депутатів мажоритарників і їх лояльне голосування за «потрібні» законопроекти.

Також за голоси були «вторговані» ряд портфелів у Кабінеті міністрів України, це посада віце-прем’єра -міністра енергетики, міністра у справах ветеранів, міністра аграрної політики, міністра екології та ряд інших фінансово цікавих місць.

В результаті ми отримали дефіцитний бюджет у який у 2021 році доведеться неодноразово вносити зміни.

Були урізані бюджети Міністерства соціальної політики на 4,9 млрд. грн., Міністерства розвитку громад і територій на 4,9 млрд. грн., Міносвіти на 4,5 млрд. грн. і Пенсійний фонд на 8,5 млрд. грн., але при цьому збільшено видатки на міністерства та апарат ВР на 0,3 млрд. грн., Офіс Генпрокурора на 2 млрд. грн ..

При цьому депутати збільшили прогнозовані доходи на 21 мільярд за рахунок очікуваного ПДВ на 5,5 млрд грн., Ввізного мита на 2,4 млрд грн., Податку на прибуток на 1,8 млрд грн., Грального бізнесу на 7,4 млрд грн. і державних компаній на 4 млрд грн.

Підводячи підсумок, можна з упевненістю сказати, що цей державний бюджет не є соціальним, силовий блок (ГПУ, СБУ, МОУ, МВС, ГУР, і ін) залишається в прерогативі, розвиток економіки не проглядається.

З огляду на те, що 2021 року планується масовий розпродаж землі, то це буде основним джерелом (крім кредитів) для латання дірок в бюджеті.