Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
10 грудня Україна уперше відзначає День прав людини. Що відомо
Президент Володимир Зеленський напередодні підписав відповідний указ, згідно з яким День прав людини в Україні відтепер відзначатимуть щороку 10 грудня.
“З метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов’язком держави, посилення консолідації українського суспільства, підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН про відзначення 10 грудня на честь ухвалення Загальної декларації прав людини Дня прав людини, постановляю установити в Україні День прав людини, який відзначати щороку 10 грудня”, — йдеться в документі.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
День прав людини відзначають 10 грудня, саме цього дня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини — документ, у якому проголосили невід’ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Декларацію перекладають частіше, ніж будь-який інший документ у світі: її текст перекладений у тому числі українською.
Що таке Рада Організації Об’єднаних Націй з прав людини
- Рада з прав людини є міжурядовим органом у системі Організації Об’єднаних Націй. Вона відповідає за сприяння загальній повазі та захисту всіх прав людини в усьому світі та за розгляд ситуацій, пов’язаних із порушенням прав людини, а також підготовку відповідних рекомендацій.
- У 2020 році Україну вчетверте переобрали до Ради Організації Об’єднаних Націй з прав людини з часу заснування Ради у 2006 році. Україна переобрана на період з 2021 по 2023 рік.
- 7 квітня 2022 року Генеральна Асамблея ООН призупинила роботу РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні. Відповідне рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.
- Росія стала першою країною, членство якої в Раді ООН з прав людини призупинили. Це найвища санкція, яку може ухвалювати Рада проти своїх членів у разі порушення ними прав людини.
Що відомо воєнні злочини та порушення прав людини росіянами в Україні
- Станом на 7 грудня в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини задокументували вбивства щонайменше 441 цивільного російськими військовими. Про це йдеться у повідомленні УВКПЛ. Управління встановило, що вбивства цивільних осіб не обмежувалися окремими місцевостями, хоча деякі райони постраждали більше ніж інші.
- Управління ООН з прав людини зафіксувало 17 181 жертву серед цивільного населення України, них — 6702 загиблих і 10 479 поранених. Фактичні цифри щодо жертв є значно вищі, наголосили в ООН.
Джерело: https://suspilne.media/335616-10-grudna-ukraina-uperse-vidznacae-den-prav-ludini-so-vidomo/